İZMİR LOKMA

İzmir lokma lezzeti ve damak tadı ile hafızalara yerleşmiş ve sadece İzmir kültürüne ait olan bir tatlı çeşididir. Son zamanlarda yaygın olarak İzmir lokma bir çok çevre illere ve beldelere de yayılmıştır. Eskiden sadece düğün ve bayramlarda yapılan Lokma tatlısı, günümüzde artık Düğün, Cenaze, Mevlit, Hayır hasenat işlerinde Asker uğurlamasında yıllık hayırlarda, açılış törenlerinde hatta hayır yapacak kişinin keyfine göre bile yapılan bir iş haline gelmiştir.

Lokmanın iki çeşidi olduğu gibi farklı tarz yapılışları ve şerbetleme teknikleri de vardır. Mesela tarçınlı, Haşhaşlı, Portakal aromalı gibi çeşitleri'de vardır. Saray lokma yuvarlak yada top lokma olarak da ismi geçer.

Her köşe başında hemen her gün görebileceğiniz İzmir Lokma Firması önünde muhtemel sekiz on kişi görebilme ihtimaliniz yüksektir. Sonuç itibari ile halkımız bu lezzeti en başarılı İzmir lokmacısı olarak bizleri seçmiştir. Bizler müşterilerimize kaliteli hizmeti sunmak adına kendimizi sürekli yeniliyor ve yeniliği takip ediyoruz.

TOP
Hemen Ara
WhatsApp İletişim